Apró kísértetek, figyeljetek!
Ez az útvesztő folyvást átalakul: falak mozdulnak el és járatok nyílnak meg. Sikerülni fog-e felfednektek a vastag falak mögött rejtőzködő titkokat? Nyissatok meg új folyosókat és suhanjatok a folyosókon az elrejtett kincsekig! Vajon ki tudja végig megőrizni tájékozódó képességét?

Az egyik kedvenc társasjátékunk volt pár évvel ezelőtt, sőt ahogy most a napokban előkerült emiatt az új rovat miatt ismét játszottunk vele egy jót. Viszont a 10+- os gyerekekkel már sokkal inkább a hagyományos Labirintus társasjátékot érdemes játszani. 🙂

A játékról

5 éves kortól (kb. 8 éves korig) ajánlja magát a játék 2-4 fő részére.
Borzalmasan egyszerű játékszabálya van és szép színes, ami az ovis gyerekek figyelmét nagyon jól vonzza.

A doboz tartalma, mindennek szépen megvan a helye.

A játék menete

A lényeg, hogy a lapkákat véletlenszerűen elhelyezzük a játéktér szabad helyeire. Egy lapka ki fog maradni, ő lesz az, akit elsőként be kell csúsztatni majd valamelyik sárga nyíllal jelölt lehetőségnél.
A titokkorongokat lefordítjuk, majd egyet felfedünk, azt kell minden saját színével jelölt helyéről induló kis szellemnek megszereznie.
Ez nem mindig lesz egyszerű feladat!
A kezdőjátékos megnézi, merre található a táblán a korongon látható ábra (a lenti képen pl. a mandolin). Tegyük fel, hogy ő a kék szellemmel van, így a kimaradt lapkát a bal alsó nyílnál célszerű betolnia úgy, hogy az azon szereplő egyenes útvonallal megnyissa az utat magának a tárgy felé. Amint megvan a folyamatos út, a szellemével átcsusszan az adott lapkára és magához veszi a titokkorongot. Ezzel szerzett is egy pontot és véget is ért a köre.

FIGYELEM!

A lapka betolása a jobb oldalon kitol egy újabb lapkát. A következő lépés a soron következő játékos nem tolhatja vissza ugyanott a lapkát, ahol az előző játékos kitolta, választani kell a többi 7 lehetőség közül.

A másik játékos felfordít egy újabb korongot és az előzőhöz hasonlóan megpróbál magának a lapka betolásával egy folyamatos utat biztosítani a korongon látható tárgyhoz.

Ezt így folytatják, míg a korongok el nem fogynak.

Meglehet, hogy nem sikerül úgy betolni az adott játékosnak sehonnan a lapkát, hogy eljusson a tárgyig, ekkor addig mehet a szellemével, amíg falba nem ütközik, illetve ameddig szeretne. (Nincs kötelező lépésszám.) Az is előfordulhat, hogy valakit egy lapkán állva kitolnak a pályáról, ekkor a kísértetét áthelyezzük arra a lapkára, amit szemközt az imént becsúsztattunk.

Az a játkos nyer, aki több korongot tudott összegyűjteni.

Szerintem

Ez egy nagyon jó játék! Folyamatosan változik a pálya, nagyon jó színekkel és ábrákkal dolgozik. A labirintus pedig egy olyan hely, ami valamilyen szinten mindenkit vonz, legyen szó gyerekről vagy felnőttről.
Gyors játék, mindössze kb 15 perc alatt vége is. Szóval mivel nem igényel nagy előkészületet így bármikor bepasszintható, amikor van egy kis időnk a gyerkőccel játszani. 🙂

A játékszabály letölthető PDF formátumban az alábbi gomb megnyomásával:

Labirintus Junior játékszabály

Jó játékot kívánok! 🙂

Print Friendly, PDF & Email

Leave a Reply