Szerintem ez a legnagyobb dobozzal és legtöbb alkatrésszel rendelkező társasjátékom eddig! Magamnak vettem meg, hogy ezt kapom a családomtól születésnapomra. 🙂 Nem olcsó játék, féltem is tőle sokáig, mert a szabálykönyve sem 2 oldal (hanem 22 😀 de gazdagon illusztrált 😉 )…és mivel ez volt az első ilyen nagyobb játékom amennyire vártam a kibontását, annyira meg is ijedtem tőle!

Macskák, mert a macskák cukik!

Önmagában a témája hidegen hagy. Bevallom nem különösebben érdekel, hogy cicusok vannak az elemeken, de kétségkívül sokatoknak nagyon imponáló és fő húzóerő hogy macskás dizájnja van a játéknak.
Engem a színei, a játék mechanikája, a nagy asztalképe, a poliominós (tetris) elemek pakolgatása az ami megfogott…ja és az, hogy van egyszemélyes játékmódja, mert sokszor nincs társam a társasjátékozáshoz.

Miután megkaptam a játékot 🙂 sokszor kipakoltam, próbáltam feldolgozni – az egyébként nem is bonyolult szabályait, de valahogy mégsem ment. És mindig elpakoltam, mert egyszerűen kevésnek éreztem magam hozzá.
Én úgy szeretem megtanulni a játékot, hogy kiszedem az összes alkatrészét és miután több videót is megnéztem, a szabálykönyvet lapozgatva pontosítok magamnak a dolgokon. Majd kipakolok egy két fős játékra és elkezdek játszani önmagammal. Ha valahol elakadok gyorsan belenézek a szabályokba, stb. Igen ám, ez kisebb játékoknál jól is ment. Itt viszont igényeltem egy társat, akivel ténylegesen el lehet kezdeni játszani, hogy rendesen kirajzolódjanak a viszonyok, helyzetek. Jött húgom! 😀

Hogy is kellene?

Valószínűleg – mint legtöbbször – az első alkalommal nem teljesen szabályok szerint játszottuk le a partit, de az már a múlt. Azóta szerintem 30x biztosan játszottunk már vele és az egyik kedvenc játékunk lett! Talán mostanra érett meg egy olyan gondolat bennünk ezzel a játékkal kapcsolatban, hogy ki kellene próbálni máshogy játszani a játékot. Ugyanis az első pár alkalom után száműztük az oshaxokat és a közös küldetéseket a játékból, sőt néhanapján a sima küldetéseket is. Pedig szerves részét képezik azok is és sokkal változatosabb is lenne, ha azokat is figyelembe vennénk.

Illetve ha lenne még egy 3. játékos vagy 4. is! 🙂 Nem is játszottunk még 2-nél többen. (Kivéve amikor egyszer Rékám is csatlakozott, csak nagyon nem értette a játékot és félúton kiszállt.) Pedig sokkal csavarosabb lenne valószínűleg. Annak ellenére, hogy elég szoliter játék. Nincsen benne sok interakció a másik játékossal, maximum annyi, mikor előbb következem és elveszem a kiszemelt macskáját. Viszont mi ennek ellenére nagyon jókat szoktunk közben röhögni és persze át-át lesünk a másik hajójára, hogy áll, főleg ha olyan titkos küldetést szeretnénk teljesíteni, hogy pl. miénk legyen a legnagyobb macskacsalád vagy valami hasonló.

A játék végi állás viszont még így is kiszámíthatatlan.

Nagyon sokmindentől függ hány ponttal fogsz végezni és megdőlt az a tévhitünk, hogy minél szebben tele pakolod a hajót, annál több pontot fogsz elérni. Sokszor hiába törekedtünk a tökéletes pakolgatásra (hogy jaj, ne maradjon ki az elemek között egy kis lyukacska sem, mert legyen szép), füst! Felesleges! Sokszor a szanaszéjjel pakolt macskák és kincsek sokkal több pontot hoztak, mint egy szépen összerendezett hajó!

Hú, de nagyon jó játék!

Igaz előfordul, hogy néha azért nem kerül le a polcról, mert nincsen kedvünk a kipakolászására olyan sok időt szánni. (Igaz aztán mégis levesszük és gyorsan ketten előkészítjük.)

Ez egy 5-ből 2,31-es összetettségű játék a BGG szerint és kb 1-1,5 órás játékidővel számolhatsz. Egyébként pedig ha még nem említettem volna 1-4 fővel játszható. Nem ez a legkomplexebb játék a polcomon, de nem is egy tingli-tangli, ez az alkatrészek mennyiségéből is látszik.
Arról már beszéltem, hogy van egyszemélyes módja, de arról még nem, hogy van családi játékverziója is. A játéktábla két oldalas és alapesetben a piros cicával jelölt oldalt használjuk, a családi verzióban a zöld oldalt kell. Mivel ezt még nem próbáltam így erről nem tudok nyilatkozni.

Azonban ha az egyszemélyes játékmóddal játszunk, akkor ahhoz is külön kártyák vannak a játékban. Ebben az esetben egy testvér ellen próbálunk több pontot szerezni, őt pedig kártyák fogják “mozgatni”. Épp csak megízleltem ezt a módozatot, szerencsére amikor ehhez a játékhoz van kedvem, akkor mindig van hozzá partner is! 🙂

A BGG

egy olyan oldal, ahol mindent megtalálsz a keresett társasjátékról. Jobb oldalt a keresőbve magyarul is beírhatod a játék nevét és megtudhatod hány szővel játszható, a visszajelzések alapján mennyi fővel nyújtja a legjobb játékélményt, milyen nehézségű, mennyi a játékideje, megnézheted milyen díjakat kapott, vannak róla képek és statisztikák, mennyi regisztrált tagnak van meg a játék, illetve mennyien szeretnék eladni, stb.

Szerintem eddig erről a játékról ömlengtem a legtöbbet! 😀

A játékszabályát most is megtaláljátok az alábbi gombra kattintva letölthető tömörített formátumban.

Macskák szigete játékszabály + pontozólap

 

Print Friendly, PDF & Email

Leave a Reply