Mondták rá, hogy hosszabb ideig tart leírni a nevét, mint betolni egy adaggal….rácáfolnék. Mert ezt nem kanalazod gyorsan, ezt élvezettel fogyasztod.
Elsősorban azért, mert a tápióka nem egy megszokott, hétköznapi finomság és az állaga is érdekes, másodsorban azért, mert a passiógyümölcs (hétköznapibb nevén maracuja) sem megszokott ízű és ezeket bizony ki kell élvezni.
Nem olcsó finomság! Egyáltalán nem az!
A tápióka gyöngynek fél kilója 950 Ft-ba került nálunk a bio boltban (apróbb szemű). Igaz nem használsz belőle sokat egyszerre, de meg kell vegyed az egész zacskóval. 🙂
A passiógyümölcs meg…hát annyit mondok, hogy egész olcsó volt, mikor a metróban vettem 4 db-ot 1000 ft-ért. Egyébként nagyobb hiperekben Pesten pl. lehet kapni közel (ha csak nem éppen) 1000 Ft-ért DARABJÁT!!!!!
És húsa meg alig van. :/
DE! Egyszer megéri megkóstolni, mert nagyon finom! És nem csak Orsonék szeretik a tápiókát a Garfielból, hanem mi is! 🙂
Az íze valószínűleg ismerős lenne a nagy többségnek, ugyanis a maracuját elég sok mindenbe beleteszik ízesítőnek. Pl. a cappy multivitaminos italnak is ilyen a jellegzetes íze.
Egyéb iránt ilyen félbevágva ez a kb. kiwi méretű finomság.
És ha a magjait elteszed, mint én is tettem anno, mikor először kóstoltam a nyár folyamán, majd elülteted, nevelhetsz saját golgotavirágokat. 🙂 Nekem nagyon sok magocska kicsírázott, most már szépen fejlődnek külön kis cserepekben. 🙂
Hozzávalók pár pezsgőspohárnyi adaghoz (Varga Gáborral készítettük a Gastropolisban):
100 gr apró szemű tápióka gyöngy
300 ml víz
1 vanília rúd belseje vagy aroma
600 ml kókusztej
60 gr kristálycukor
4 db maracuja minimum, de ha 6-8 db van az még jobb
befőzőcukor (2:1-es vagy 3:1-es, mindegy, de kevés cukrot tegyünk csak a maracujához)
Maga az elkészítése nem nehéz.
A tápiókát a vanília rúd magjaival egy nagyobb lábasban állni hagyjuk a vízben negyed órát. Ez idő alatt kicsit felszívja a vizet.
Addig a maracuják húsát egy lábasba kanalazzuk és kevés (nem sok) befőzőcukorral lekvárrá főzzük. Nem is tudom, úgy 1 evőkanálnyit, de kóstolhatjuk ízlés szerint. Hagyjuk hűlni.
Ha felszívta nagyjából a tápióka a vizet, felöntjük kókusztejjel, majd addig főzzük kevergetve, míg a gyöngyök puhák és áttetszőek lesznek.
Ha készre főtt, lehúzzuk a tűzről és elkeverjük benne a cukrot.
Ezután rétegezhetjük is a lekvárral pezsgős poharakba.
Alulra mehet vagy 1 kis réteg lekvár, rá puding, megint egy kis lekvár és tápiókával zárjuk. Ez így pont jó!
Ha tehetitek egyszer mindenképpen próbáljátok ki! Nekünk nagyon bejött. És persze a passiógyümölcs helyettesíthető más gyümölccsel is. 🙂
Ezek után már nem maradt más hátra, mint csatlakozz hozzám a Facebookon is! 🙂